ОБІЙМИ МЕНЕ НІЖНО /Files/images/psihologya/ш.jpg

Як часто ви обіймаєтеся? Таке просте, здавалося б, запитання часто примушує нас задуматися. Важливість таких "процедур" є просто неоціненною! Для того, щоб вас переконати, ось декілька цікавих фактів про обійми.

1. Люди, які "недоотримали" обіймів у дитинстві, виростають замкнутими і невпевненими у собі.

2. Дружні обійми стимулюють імунітет і підвищують рівень окситоцину – гормону, який знімає відчуття тривоги, самотності і нормалізує кров'яний тиск.

3. Існує версія, що звичай обійматися при зустрічі виник із необхідності перевірити чи не захована зброя за пазухою у потенційного ворога.

4. Найчастіше обіймаються європейці, найрідше – американці.

5. Італійці підрахували, що для того, щоб почувати себе щасливою, людина повинна обійматися з кимось як мінімум 8 разів на день.

6. А в клінічній психології, навіть є розділ, об'єктом вивчення якого є обійми!

І хоча свято обіймів відзначається у світі 21 січня, його можна влаштовувати собі щодня. Спробуйте і вам обов'язково сподобається!!!


Пристрасть до селфі офіційно визнано психічним розладом

/Files/images/psihologya/Monopod-Z07-5F-Blue-2.jpg

Доступність гаджетів та їхня багатофункціональність перетворила мистецтво фотографії на незграбний і навіть іноді огидний кітч: табір людей, готових фотографувати себе та свої відображення в дзеркалі, зростає мало не з кожним днем. І все б нічого, але іноді все доходить до повного безглуздя: користувачі фотографують себе мало не щохвилини, включаючи навіть фотографії в "кімнаті для роздумів". А потім ще й засмічують цими знімками соціальні мережі!

Але не варто на них злитися – психологи офіційно визнали пристрасть до селфі психічним розладом. Відповідних висновків після низки спостережень та зіставлення даних дійшли вчені з американської психіатричної асоціації.

За твердженням учених, selfies можна визначити як обсесивно-компульсивний розлад, що характеризується постійним непереможним бажанням фотографувати себе, викладаючи знімки в соціальні мережі. Робиться це для того, щоб у такий спосіб компенсувати відсутність самоповаги.

Більше того, психологи виділили три стадії цього захворювання, і – будьте обережні! – серед потенційних пацієнтів психотерапевта може опинитися кожен з нас.

Перша стадія захворювання називається епізодичною: людина фотографує себе щонайменше тричі на день, однак зроблені кадри не виставляються на всезагальний огляд. Вони так і залишаються на фотоапараті, тож побачити їх може хіба що дуже обмежене коло людей.

Другу стадію захворювання психологи охарактеризували як гостру: під час цього розладу людина робить фото самого себе тричі на день, і всі знімки викладає у соціальній мережі.

Третя стадія захворювання – найстрашніша: вона хронічна. В такої людини спостерігається неконтрольоване бажання фотографувати себе цілодобово, розміщуючи знімки в Інтернеті не менше шести разів на день.

Однак це далеко не всі невтішні новини: психіатри розповіли, що ліків від порівняно нової психічної залежності на сьогоднішній день ще не знайдено, тож фактично синдром selfies лікуванню не підлягає. Однак користувачі Мережі дотримуються іншої думки: прекрасним засобом, на думку автора одного з коментарів, що допоможе позбутися цієї проблеми, стане її вирішення шляхом знищення власного мобільного телефону й купівлі простішої моделі.


П'ЯТЬ СЕКРЕТІВ ЩАСТЯ /Files/images/psihologya/i (4).jpg

Психологи стверджують, що бути щасливими — просто. Головне — робити щодня те, що робили учасники досліджень «Щасливим бути легко». Психолог каліфорнійського університету Соня Любомирських разом з колегами виділила п'ять речей, які, на їх думку, допомагають бути щасливими.

По-перше, необхідно бути вдячними.

Ті учасники експериментів, яких психологи попросили написати листи подяки людям, які їм коли-небудь допомогли, почували себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав. Причому зовсім необов'язково було відправляти ці листи. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати прилив щастя.

По-друге, треба бути оптимістами.

Учасникам проекту було дано завдання подумати, яким вони бачать своє ідеальне майбутнє: це може бути, наприклад, сімейне життя з люблячим та надійним партнером або повноцінна професійна діяльність. Після цього свої думки потрібно було записати в особистий щоденник. Ті, хто практикував таким чином протягом кількох тижнів позитивне мислення, говорили, що їх душевний стан значно покращився.

По-третє, треба вміти радіти своїм успіхам.

Так, люди, які записували по три випадки, які їх порадували за тиждень, концентрувалися саме на всьому доброму, що відбувалося в їхньому житті, і знаходили більше причин бути щасливими.

По-четверте, слід використовувати свої сильні сторони.

Наприклад, ті, хто вважає, що володіє непоганим почуттям гумору, можуть жартами розрядити напружену обстановку ділової зустрічі або втішити друга, що потрапив у біду. Гумор також допомагає забути про свої біди, стверджують психологи.

По-п'яте, потрібно робити добрі вчинки.

Люди, які пожертвували своїм часом і грошима на допомогу нужденним, казали, що відчули себе після цих актів милосердя щасливішими.


Про емоції та їх роль у житті людини /Files/images/psihologya/у.png

Емоції багато в чому визначають наше світосприйняття. Вони вказують на наші потреби, та їх ступінь задоволеності. Емоційні переживання впливають на різноманітні аспекти життя, характер стосунків з іншими людьми, здатність включатися в діяльність. Ключовою роллюв самоуправлінні емоціями і, таким чином, своїм життям - є усвідомлення своїх життєвих цілей і співставлення до них власних конкретних цінностей. Проте «виховання почуттів» означає не тільки контроль і підпорядкування почуттів розуму, але й здатність виявляти свої почуття, слухатися «велінь серця».

Як досягати душевної рівноваги? Усвідомимо, що почуття задоволення є духовною звичкою. Тільки від вас залежить, будете ви постійно роздратованим песимістом чи цікавитиметеся приємними речами і підтримуватимете у себе оптимістичний настрій.

Люди майже щодня думають про турботи, тривоги і рідко згадують про те, що їм вдалося, що хорошого приніс їм цей день. Мудрість – уміти радіти дрібницям. Не треба лише очікувати на зустріч з великим щастям. Варто тішитися з того, що життя дарує нам щодня: сонцю, що знову виглянуло після дощу, співу пташок, посмішці дитини, тому, що ви і ваша сім’я здорові, що живете в злагоді.

Напевно, щасливіший той, хто здатен підтримувати теплі стосунки з іншими. Щаслива людина краще ставиться до свого оточення, ніж та, кому бракує щастя. Слід також пам’ятати, що труднощі й перешкоди – необхідна складова нашого життя. Перешкоди існуватимуть завжди, і чим швидше ми навчимось їх долати, тим більші проблеми зможемо вирішити в майбутньому. Долаючи труднощі, ми перевіряємо свої сили, набуваємо впевненості в собі – зростаємо. Тож плануймо в житті й радість!


Кiлькiсть переглядiв: 3198

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.